Поки Полтава розривається між економією та надією, перевізники висунули вимогу – підняти вартість проїзду у громадському транспорті. Заздалегідь пообіцяли щось і приємне: кажуть, містом курсуватимуть нові великі автобуси, якщо містяни погодяться відкрити гаманці ширше. Не вперше вартість квитка опиняється в центрі уваги, але цього разу ставки, здається, ще вищі.
Нові ціни: скільки доведеться платити за проїзд
Після зустрічі з міською владою Полтави перевізники озвучили свої розрахунки – 15 гривень за одну поїздку у звичайних автобусах та аж 25 гривень у маршрутках. Схоже на тариф, який ще рік тому здавався нереальним! Останнє підвищення було у лютому 2022 року, відтоді ціни на пальне піднялися майже удвічі, запчастини – взагалі космос, а податки, як завжди, “тільки зростають”.
Стільки тепер коштуватиме:
– Квиток у простому автобусі – 15 грн
– Поїздка у маршрутці – 25 грн
– Запровадження електронного квитка: на етапі обговорення
Чи готові полтавці платити стільки – питання відкрите.
Обіцянки перевізників: великогабаритні автобуси та зміни
Перевізники переконують: підняття тарифів не буде “у порожню касу”. Вже всередині літа обіцяють випустити на маршрути великогабаритні автобуси. Подейкують, що це “європейський рівень комфорту”. Головна ідея – замінити старі Ікаруси, які ще з минулого століття бігають вулицями міста, на сучасніші, тихіші й економніші автобуси.
Що планують змінити:
– Запустити щонайменше 15 великогабаритних автобусів
– Збільшити кількість рейсів у час пік
– Поступово оновити автопарк, зменшивши кількість старих маршруток
– Впровадити зручний безготівковий розрахунок
Аргументи та реакція громади
Перевізники наводять вагомі причини – ціна дизелю, дефіцит кадрів, дорогі ремонти. Та чи це компенсує роздратування полтавців? У соцмережах вже вирують емоції: “За ці гроші я таксі замовлю!”, “А обіцяні великі автобуси де були раніше?” – питають мешканці міста. Дехто навіть радить взяти велосипед, мовляв, так дешевше і швидше в час заторів.
Влада натомість дипломатично звертається до громади, обіцяє публічне обговорення і навіть прогнозує компроміс. Але чи реально знайти золоту середину? Відповідь, певно, народиться вже найближчими тижнями – після консультацій та голосних дебатів у сесійній залі міськради.
Що буде далі: чекати чи протестувати?
Хоча підвищення тарифів виглядає майже неминучим, перспективи “європейського транспорту” в Полтаві поки радше на рівні обіцянок. Чи дочекаємося ми комфортних автобусів, чи знову сидітимемо у затісних маршрутках? Хто винен, і що робити – питання, на які полтавці шукають відповіді щодня.
Поки що все, що залишається, – спостерігати за переговорами, запасатися терпінням і готувати дрібні гроші. Або ж – сушити велосипед після вчорашнього дощу.



