Подих війни відчувається у кожному куточку країни, а тут ще ця халепа з вірусами – на Полтавщині фіксують ріст захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) та коронавірус. Чесно, і так не вистачає сил, та мушу розповісти вам всю правду – коротко, ясно і без зайвих слів.
Ситуація з ГРВІ та COVID-19: цифри говорять самі за себе
За офіційною інформацією Полтавського обласного центру контролю та профілактики хвороб, за останній тиждень кількість випадків ГРВІ у регіоні збільшилась на понад 15%. Дивитися на статистику – не для слабкодухих: за минулі сім днів медики зареєстрували більше 5 тисяч нових хворих, з них близько третини — діти.
Тим часом коронавірус не пасе задніх. За останній тиждень – понад 80 нових підтверджених випадків COVID-19 на Полтавщині. Для порівняння, ще на початку травня цифра була значно меншою. Від цієї новини, зізнаюсь, хочеться заварити валер’янки.
Хто найбільше хворіє та як не “підчепити” інфекцію
Педіатри та сімейні лікарі застерігають: найбільше хвороб вражає дітей дошкільного й молодшого шкільного віку. У дорослих – здебільшого тяжкий перебіг, тривала слабкість, навіть госпіталізації. Чи є у вашому оточенні такі знайомі? Я – вже перестала рахувати.
Як уберегтися від ГРВІ та COVID-19 прямо зараз:
– Частіше мийте руки (розумію, звучить примітивно, але спрацює).
– Уникайте переповнених маршруток і черг в магазинах, наскільки це можливо у нашому сьогоденні.
– Провітрюйте приміщення навіть взимку – свіже повітря зараз дороге, як ніколи.
– Одягайте маску у громадських місцях (так, я знаю, це всім набридло, але…’)
– При перших симптомах залишайтеся вдома – й дайте собі можливість вилікуватись без ускладнень.
Медицина під навантаженням: що кажуть лікарі
Попри війну та шалене навантаження, наші лікарі тримаються. Але зізнаються: останні тижні в поліклініках і лікарнях знову черги, як до аптек у березні 2020-го. Застосовують телемедицину: консультують телефоном, виписують електронні рецепти, але це не рятує від впертих температур, кашлю та страху перед ускладненнями.
Медики радять звертатись за допомогою за перших ознак хвороби та не відкладати лікування “на потім”. Адже саме “потім” може обернутися ліжком у лікарні.
Наостанок
Маємо не забувати, що кожен із нас у цій ситуації може як захистити себе, так і допомогти іншим. А ще – бережіть своїх стареньких і тих, хто зараз особливо вразливий. Бо ГРВІ та COVID-19 своєї черги не чекають.
Все буде Україна, навіть якщо розпач і хвороби накривають хвилею. Стіймо разом – і залишаймося здоровими!



