Ніч знову стала тривожною для жителів Полтави й навколишніх сіл: російські війська здійснили ракетну атаку на Полтавську громаду. Попри постійні обіцянки “не піддаватися страху”, ми щоразу здригаємось від сирен. Ну скільки ще?
Що сталося цієї ночі За інформацією з ОВА, ворог двічі атакував Полтавський район приблизно о першій годині ночі та за кілька годин потому. Над громадою працювала система ППО, над містом прогриміли вибухи. На місцях прильотів наразі працюють екстрені служби, а поліція оперативно фіксує наслідки атак – офіційної інформації про жертв або поранених поки немає. Поки місцева влада просить не нехтувати сигналами повітряної тривоги, люди не можуть заснути навіть із берушами у вухах. До речі, якщо в когось ще немає набору для екстреної тривоги – саме час про це подбати.
Реакція місцевої влади Начальник Полтавської ОВА Філіп Філіпченко закликав не ігнорувати попередження про небезпеку. За його словами, практично щодня фіксують нові випадки ураження інфраструктури в регіоні. “Ворог не має жалю – але ми маємо плани дій і допомогу для кожного”, – зазначив він на ранковому брифінгу. Серед поточних наслідків під удар потрапили: – Один із навчальних закладів на околиці Полтави – Приватний житловий сектор (деякі будинки залишилися без скла та електрики) – Адмінбудівлі, у яких вибуховою хвилею вибило двері та вікна
Як реагують мешканці “Нерви вже не витримують, спати лягаємо в одязі, аби не ганятися по квартирі, коли лунає сигнал – тікати в укриття з дитиною на руках так собі розвага посеред ночі,” – зізнається Ірина, мешканка мікрорайону Левада. Інші додають з гумором: “Оце наш фітнес – у підвал і назад, головне не забути собаку та зарядку для телефону.” Але жарти жартами, а у деяких будинках досі немає світла, служби вже другий день намагаються все відновити.
Що робити під час тривоги – Одразу йти у найближче укриття або хоча б у коридор “без вікон” – Взяти з собою документи, воду, ліхтарик і телефони – Не стояти біля вікон – уламки непрощають помилок – Тримати контакт із сусідами – разом легше
Підсумок
– ще один неспокійний день Ракетні удари по Полтаві – це вже не новина, а рутина, хоча ніяк не звикаєш. Втома від війни відчутна у кожній розмові, у кожній стрічці місцевого чату. Але попри все – ми працюємо, тримаємось і завжди шукаємо добрі новини, навіть коли їх так мало. Тривога ще не минула, тож тримаймося разом, бережімо себе і не падаймо духом. Текст підготувала кореспондентка, яка і сьогодні не побачила повноцінного сну, зате бачить, як багато сильних і небайдужих людей поруч.



