Біда навідалась на полтавські вулиці знову – череду сумних новин поповнила аварія із загибеллю людини. Вечір 21 червня, Іскрівська, центр спекотного Полтави… Звичний шум, хтось повертається з роботи, інші квапляться у своїх справах. І тут раптово: авто, удар, вже сирени. Знаєте, як у фільмах, але це проклята реальність.
Коротко про інцидент За офіційною інформацією, оприлюдненою поліцією Полтавської області, аварія сталася близько 22-ї на вулиці Іскрівській. За кермом був місцевий житель 1971 року народження, який рухався на Peugeot. Під колесами авто опинився 51-річний чоловік, мешканець Полтави. Медики прибули швидко, але травми виявились несумісними з життям – постраждалий помер на місці. Ще кілька фактів: – Аварія сталася у межах міста, на добре освітленій ділянці дороги. – Пішохід переходив дорогу не на пішохідному переході. – Водія перевірили на алкоголь (знову ця вічна проблема…); він був тверезий.
Розслідування та реакція поліції Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за частиною 2 статті 286 Кримінального кодексу України – порушення правил дорожнього руху, що призвело до загибелі людини. Зараз проводяться всі потрібні слідчі дії – огляд місця аварії, опитування можливих свідків, аналіз камер відеонагляду. Можливо, не вперше, але кожна така історія – величезна болюча подряпина по нервовій системі та сумній статистиці міста.
Вічна проблема: чому ми досі гинемо на дорогах? Нещодавно головне управління поліції повідомляло – тільки з початку року у Полтавській області трапилося понад 250 ДТП із потерпілими. Із них близько 40 випадків завершились смертю пішоходів. Чому так відбувається? – Пішоходи ігнорують переходи, ковзають між автівками у темряві. – Водії – поспіх, невидимі “мертві зони”, банальна втома. – Освітлення? Десь немає, десь миготить як привид… – Технічний стан доріг теж “залишає бажати кращого”. Здавалося б, одне неправильне рішення – і немає шансу все виправити.
Що робити? Кілька простих правил, які рятують життя Хіба важко: – Завжди переходити дорогу тільки на «зебрі» – Не бігти навпростець у темряві – Водіям — збавляти швидкість у нічний час чи в сірі вечори – “Підняти очі” – вимкнути смартфон Може, якби кожен задумався хоча б раз в день… На жаль, трагедії вчать боляче.
Підсумок
Полтава, втомлена і тривожна, знову втратила людину. Поліція просить усіх зберігати пильність на дорогах, а родині загиблого – співчуття. Такі новини хочеться не писати зовсім. Але разом маємо шанс зменшити цю кляту статистику. Не будьмо байдужими — своє життя й чуже варте більше, ніж хвилина поспіху.



