Не секрет, що Полтава – місто з характером і душею. І яке щастя, що навіть під акомпанемент сирен та новин із фронту, ми все ж не розучилися збиратись разом і говорити про найважливіше… про їжу. Бо ж скільки б не було проблем, ковбаска чи баночка меду все одно роблять вечір трохи теплішим. Уже цими вихідними місто прийматиме крафтовий ярмарок “Смак Спасу”, що обіцяє здивувати не лише шлунок, а й серце кожного.
Що таке ярмарок “Смак Спасу”?
Це не просто черговий продаж варення й сиру біля театру – це справжнє свято для гурманів, господинь і навіть дітей. Тут зберуться виробники з усієї області, щоб показати, як Україна смакує у 2024-му. Особливою гордістю ярмарку стане мед із місцевих пасік – бо зараз, коли навіть пил із вулиці здається трохи тривожним, хочеться чогось простого й справжнього.
Організатори обіцяють:
– Крафтові сири, ковбаски та хліб
– Натуральний мед різних сортів
– Варення, пастили і навіть фермерські чаї
– Авторські лимонади й крафтові напої
– Вироби ручної роботи для душі й затишку
Для кого цей ярмарок?
Якщо чесно, часом здається, що такі заходи потрібні більше не продавцям, а нам самим. Коли втома з’їдає останню віру у спокій, хіба не хочеться пройтися між рядами, вдихнути запах свіжого хліба, перекинутися парою слів із сусідом? Тут щоразу зустрічаєш людей, які пам’ятають, як минула осінь, або з ким колись ділився рецептом борщу на кухні після тривоги.
На “Смак Спасу” чекають абсолютно всіх:
– Мами з дітьми (кажуть, буде дитяча зона та аніматори)
– Тих, хто приїхав з інших громад і хоче підтримати своїх
– Волонтерів, які збиратимуть передачі на фронт
– Та, зрештою, будь-якого втомленого містянина, який шукає ніби дрібниці, що дарують надію
Де і коли шукати смаколики?
Ярмарок “Смак Спасу” пройде вже цієї суботи, 17 серпня, на Театральній площі в самому серці Полтави. Початок о 10:00, фініш – коли втомляться співати пісень і розповідати історії. Чекають на гостей до самого вечора (десь до 18-19 години, обіцяють не закривати лавки раніше).
Що варто спробувати обов’язково?
– Свіжий козиний сир із запашною зеленню
– Домашній багет із сушеними томатами
– Мед-пасту з гречки (кажуть, навіть діти їдять без капризів)
– Чай із квітів липи
– Бублики з маком (спробуйте знайти щось більш полтавське – не вийде!)
Ярмарок у час війни: навіщо це нам?
Війна втомила всіх. Але коли дивишся на пасічників, які щиро тішаться повній банці меду, на вишиванки серед спеки й на дітей, які розмальовують пряники, розумієш: поки в Полтаві є такі події – ми тут, ми разом, ми живі.
“Смак Спасу” – це нагода підтримати українських виробників, на хвилину забути про блокпости й повітряну тривогу, просто побути у колі своїх.
Живи, купуй українське, і буде нам всім хоч трішечки легше. Спас дійсно рятує, якщо вміти помічати дрібниці. До зустрічі на ярмарку!



